26 jan
Startra kész a pilótaképzés
Megkezdődött az oktatók felkészítése a Debreceni Egyetem angol nyelvű hivatásos repülőgép vezető képzésére, mely várhatóan a következő, 2017/18-as tanévben indulhat el.
26 jan
Új irányzat a tomográfiában
Az anyagtudománytól az egészségiparig számos területen hasznosíthatóak azok a diszkrét tomográfiai módszerek, melyek kidolgozásában a Debreceni Egyetem matematikusai is kulcsszerepet játszottak.
25 jan
Indulhat a keresztféléves képzés
Februárban 381 új hallgató kezdheti meg tanulmányait a Debreceni Egyetemen induló keresztféléves képzések keretében.
25 jan
Tájékoztató a Kenézy-integrációról
Főorvosi-főnővéri tájékoztató értekezletet tartottak a Kenézy Kórház fenntartóváltásáról kedden. Az intézmény 2017. január 1-vel került a Debreceni Egyetemhez, az egyetemi kórházi státusz a Szenátus döntése után nyártól lehetséges.
24 jan
Tudósiskola a Kossuth Gyakorlóban
A Csengő utcai gimnáziumba költözött egy napra a Debreceni Egyetem. A pályaválasztás előtt álló diákok számára tartottak kedden beiskolázási tájékoztatót az intézmény vezetői és a karok képviselői.
Siker az oktatási seregszemlén
Sok leendő hallgatót vonzott a Debreceni Egyetem megújult, zöld környezetet jelképező szigetstandja a 17. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Természettudósok és mérnökök lettek
Százötvenhat végzős vette át oklevelét a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának pénteki diplomaosztóján. A végzősök nevében Senánszky Petra többszörös világbajnok uszonyosúszó mondott beszédet.
23 jan
Egészségügyi Kar: itt tanulnak a hétköznapok „hősei”
Nagyszerű elhelyezkedési esélyeket, európai színvonalú képzést nyújt a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A középiskolások a kar csütörtöki nyílt napján többek közt a mentőtiszt és a szülésznő szakokat ismerhetik meg.
19 jan
Egyetemi tanári kinevezések
A Debreceni Egyetem tizenöt új professzora vette át egyetemi tanári kinevezését Szilvássy Zoltán rektortól csütörtökön a Rektori Tanácsteremben.
19 jan
Elstartolt az Educatio
Már az első napon mintegy 1000 érdeklődő kereste fel a Debreceni Egyetem standját a háromnapos nemzetközi oktatási szakkiállításon.