18 jan
Fókuszban az allergia és a tüdőbetegségek
A szénanátha, az asztma és a tüdőtágulás legújabb terápiás lehetőségeiről is szó lesz a 9. Téli Amega Fórumon, melyet január 20-21-én tartanak a DAB székházban.
18 jan
A Te napod, az év bulija!
Díjat nyert az országban egyedülálló, első alkalommal szervezett egyetemi stadionshow. A yoUDay az év rendezvénye lett a Dehir internetes hírportál szavazásán.
Előrelépés a génszabályozás megismerésében
Kulcsfontosságú felfedezést tettek a Debreceni Egyetem kutatói, többek közt a daganatos betegségekért is felelős génszabályozó egységek vizsgálata során. Eredményükről a neves Oxford University Press tudományos szaklapja is beszámolt.
Interaktív nyílt napok a Debreceni Egyetemen
Gondolkodj, táncolj, ikszelj, és szerezz GTKutató oklevelet a Gazdaságtudományi Kar nyílt napján! Inkább a gyerekkel foglalkoznál? Akkor vegyél részt a Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar óvodalátogatásán!
17 jan
Jubilált a számvitel emeritus professzora
Tudományos üléssel, és tanulmánykötettel köszöntötték a Debreceni Egyetem Számvitel és Pénzügy Intézetének alapítóját, az egykori Debreceni Agrártudományi Egyetem rektorát, Kozma Andrást nyolcvanadik születésnapja alkalmából.
17 jan
Húsipar: közösen keresik a kiutat
Egyeztetésre hívta a régió húságazati szereplőit a Debreceni Egyetem Gazdálkodástudományi Intézete. A problémák és kihívások elemzését követően koncepciót állítanak össze a hazai húsipar minőségi megújulása érdekében.
Tisza-bútorok az egyetemen
A mai napig nagy becsben tartja a Debreceni Egyetem az egykori névadó alapító gróf Tisza István bútorait. A leszármazottak 1944-ben ajánlották fel az intézménynek a hagyatékot.
16 jan
Zenei képzés élményekkel
Már tanulmányaik ideje alatt bekapcsolódnak a város zenei életébe, gyakran határainkon túl is koncerteznek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának tehetségei.
13 jan
Csak nyitottan!
Pályaválasztás előtt álló középiskolások számára tart bemutatót felvételi, képzési kínálatából január 16-án, hétfőn 9 órakor kezdődő nyílt napján a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
13 jan
Gazdasági évindítás partnerekkel
Ipari partnereinek és a régió meghatározó gazdasági szereplőinek tartott gazdasági évindító találkozót a tavaly már 123 milliárdos mérlegfőösszegű Debreceni Egyetem. A hagyományteremtő szándékkal megrendezett programon Bács Zoltán kancellár vázolta az intézmény stratégiai terveit.