Műszerközpont nemzetközi minősítéssel
Ötödik alkalommal nyerte el a legjelentősebb nemzetközi mezőgazdasági kereskedelmi szövetség, a GAFTA tanúsítványát a Debreceni Egyetem Agrárműszerközpontja.
Vacsora a Föld körül
A cottage pie, a tortilla patata és a gazpacho mellett a hazai ízek: a fasírt és a somlói sem maradhatott ki a kínálatból az idei International Dinneren.
FM90: Akció az előítélet-mentes Debrecenért
A szélsőséges gondolkodásmódok, ideológiák ellen fellépve kezdtek Zerophobia néven akcióba a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézetének hallgatói – adta hírül az FM90 Campus Rádió.
Népszerűek az egyetem gyakorlói
Rendhagyó tanórák, laborlátogatás, interaktív foglalkozások, traktorozás és foci – a diákok főként ezekre a programokra, a szülők pedig az átfogó felvételi tájékoztatókra voltak kíváncsiak a Debreceni Egyetem gyakorlóiskoláinak nyílt napjain.
A kézilabdás világ elitje az egyetemen
A skandináv, a délszláv és a magyar kézilabdakapus-kultúra találkozott a Debreceni Egyetem egyedülálló konferenciáján, melyet csütörtökön tartottak az egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában.
Egyetemistából vállalkozó
Miért érdemes már hallgatóként vállalkozni? Hogy kezdjünk hozzá? Hogyan segíthet a Debreceni Egyetem? Ezekre a kérdésekre is választ kaptak az érdeklődők DEViK – Üzleti Innovációs Klub keddi találkozóján.
Igazgatók és osztályfőnökök fóruma
A köznevelés aktuális kérdéseiről, a tanárok továbbképzéséről és a felsőoktatás stratégiai területeiről is beszélt Palkovics László államtitkár a Középiskolai Igazgatók és Osztályfőnökök Fórumán a Debreceni Egyetemen.
Rektori interjú a Naplóban
Biotechnológiai fejlesztésekről, egészségipari beruházásokról, valamint a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központról is beszélt Szilvássy Zoltán rektor a Hajdú-bihari Naplónak adott interjúban.
Debreceni ökológust díjaztak
Konzervációbiológiai kutatásaival nyert a Természettudományi és Technológiai Kar Ökológiai Tanszékének munkatársa, Radócz Szilvia a Stephen W. Kuffler Alapítvány nemzetközi pályázatán.
Egyetemi dobogós a gyógyszerészek versenyén
Oláh Gábor, a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának tanársegédje a célzott daganatterápia területén elért eredményeivel érdemelte ki a Clauder Ottó-díjat.