Határon túli elismerés a szakkollégiumnak
Pro Partium Díjjal tüntette ki a Királyhágómelléki Református Egyházkerület a Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiumát. Az elismerést pénteken adták át az egyházkerület ünnepi közgyűlésén.
Orvosdoktorokat avattak
Hetvenegy leendő orvos tette le az esküt szombaton a Debreceni Egyetemen rendezett diplomaosztó ünnepségen. Két magyar és két külföldi tanuló végezett summa cum laude minősítéssel.
„Appra fel!”
Felfedező applikáció, vagy egy síparadicsom biztonságának fejlesztését szolgáló alkalmazás – izgalmas feladatok vártak a résztvevőkre idén is a Debreceni Egyetem középiskolásoknak szervezett országos tanulmányi versenyén.
Szuperszámítógépekkel a fejlődésért
A jövő a szuperszámítógépek használatában és a párhuzamos programozás elsajátításában van – hangzott el a Debreceni Egyetemen működő szuperszámítógépes szolgáltatásokat ismertető céges tájékoztatón.
Az új izraeli nagykövet az egyetemen
Yossi Amrani segíteni kívánja a Debreceni Egyetem és izraeli kutatóintézetek, felsőoktatási intézmények közötti még jobb együttműködést. A nagykövet a közös programokba a Debrecenben tanuló izraeli hallgatókat is bevonná.
Új Szenátust választott az egyetem
Valamennyi, mind a 17 választási körzetben érvényes volt a december 8-i voksolás, sikerült megválasztani mind a 36 tagot és a 36 póttagot is a 2017. január 1-én felálló új szenátusi testületbe.
Közösen sikeresen, eredményesen
A műszaki képzést és tehetséggondozást elősegítő megállapodást kötött a közelmúltban a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Csiha Győző Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája hajdúnánási tagintézménye.
Új utak a farmakológiában
A klinikai gyógyszervizsgálatok központjának számító Debreceni Egyetem kutatói is előadást tartanak azon a kongresszuson, ahol többek közt a biológiai terápiákról és a vizsgálatok szigorodó uniós szabályairól tanácskoznak.
Új szemlélet a víztudományi kutatásokban
A Magyar Tudományos Akadémia Ökológiai Kutatóközpontjának főigazgatója mutatta be a Nemzeti Víztudományi Programot csütörtökön a Debreceni Hidrobiológus Fórumon.
Kitüntetett kutatópartnerek
Szlovákiai szakembereknek adományozta Emlékérmét, valamint Westsik Vilmos Díját a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság.