Megújult a Madárbarát Mintakert
Vércse költőládával, szalakóta- és fakúsz odúval bővítették az egyetem Böszörményi úti campusán található Madárbarát Mintakertet. Helyreállították a korábban megrongált táblákat is, így újra megnyithatta kapuit az egyedülálló tanösvény.
Faültetés az összetartozás jegyében
Hárs, kőris és juharfákat ültetett szerdán az Állam és Jogtudományi Kar tizenkét tanszéke és egy szakcsoportja a Debreceni Egyetem Kassai úti campusán.
Orosz világ az egyetemen
Orosz Központot hoztak létre a Debreceni Egyetemen. A Russzkij Mir Alapítvány közreműködésével kialakított intézmény célja az orosz kultúra népszerűsítése, valamint a nyelvoktatás támogatása.
Lányok Napja az egyetemen
A mérnöki és technológiai pálya előnyeit mutatták be csütörtökön a Debreceni Egyetem Informatikai, valamint a Műszaki Karain. Olyan továbbtanulási lehetőségekre hívták fel a lányok figyelmét, amelyek a köztudatban kevésbé elterjedtek a nők között.
85 éves az egyetem Főépülete
1932. május 15-én, pünkösd vasárnapján az egyetem Díszudvara adott otthont a négy év alatt elkészült Főépület avatóünnepségének.
Lehet-e a háznak lelke?
Rég elfeledett építészeti technikákkal ismerkedhetnek meg az érdeklődők a Science Café soron következő előadásában, amelyen az építész felelősségének kérdése is terítékre kerül.
Ökolábnyomok nélkül a Balásházyban
Óriás kartonlábnyomokra írták fel a fenntartható környezetük érdekében tervezett vállalásaikat csütörtökön a Debreceni Egyetem pallagi gyakorlóiskolájának diákjai a Fenntarthatósági Témahéten.
Változik a tanárképzési rendszer
Idén szeptembertől indulnak az első új típusú tanári mesterszakok a felsőoktatásban. Ezek előkészítéséről és oktatásszervezési feladatairól tartott tájékoztatót a Debreceni Egyetemen az Oktatási Hivatal elnökhelyettese.
Kezdődnek a diplomaosztók
A májusi doktoravatóval megkezdődik a Debreceni Egyetemen a nyári diplomaosztó ünnepségek sorozata. Valamennyi rendezvényt élőben lehet nyomon követni az unideb.hu portálon.
Az informatika csodáiról lányoknak
Kutyát etethetnek és kígyót szelídíthetnek számítógéppel, valamint a virtuális térben mozoghatnak azok a lányok, akik csütörtökön ellátogatnak a Debreceni Egyetem Informatikai Karára, amely ebben az évben is csatlakozott a Lányok Napja kezdeményezéshez.

A tájékoztatót megismertem.