Új utak a farmakológiában
A klinikai gyógyszervizsgálatok központjának számító Debreceni Egyetem kutatói is előadást tartanak azon a kongresszuson, ahol többek közt a biológiai terápiákról és a vizsgálatok szigorodó uniós szabályairól tanácskoznak.
Tudással mozdul a gazdaság
A tudásközpontok kiemelt szerepéről is szó volt a TOP 100 kiadványt bemutató gálán csütörtökön. Előadásában Szilvássy Zoltán rektor az intézményi oktatásfejlesztési és kutatási törekvések mellett a Debrecen-Nagyvárad-Kassa innovációs-gazdasági együttműködési folyosóról beszélt.
Új Szenátust választ az egyetem
Megújul a Debreceni Egyetem Szenátusa. Az intézmény polgárai december 8-án választhatják meg az új tagokat, akiknek mandátuma 2017. január 1-jétől 2020. december 31-éig szól.
Hiánypótló összefoglaló füves élőhelyekről
Több ország szakemberei – köztük az MTA-DE Biodiverzitás Kutatócsoportjának tagjai – dolgoztak együtt az eurázsiai és észak-afrikai sztyeppék biodiverzitását ismertető egyedülálló tanulmányköteten.
Egy informatikai életmű elismerése
Neumann-díjjal tüntették ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának professzorát, Terdik Györgyöt. Az elismerést a Digitális Esélyegyenlőség konferencián vette át a kar korábbi dékánja.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
Itt járt a Mikulás!
Hosszú útja során a Debreceni Egyetemre is ellátogatott a Mikulás. Ajándékot hozott több mint 400 gyermeknek, akik dallal fogadták a nagyszakállút vasárnap a Főépület Aulájában.
Tudj meg mindent a képzésekről!
Nyílt napokon mutatkoznak be a Debreceni Egyetem karai. Decemberben az Egészségügyi-, az Állam- és Jogtudományi-, valamint az agrárkar várja a felvételi előtt álló diákokat és szüleiket.
Mentőkutya-szánon érkezett a Mikulás
Marci és Alma, a Debreceni Egyetem Különleges Orvos- és Mentőcsoportjának (DEKOM) kutyái húzták a Mikulás „szánját”. Az ajándékokkal hétfőn lepték meg a Gyermekklinikán gyógyulókat.
Az egyetem genetikusát díjazták Egerben
Török Olga, a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Intézetének docense kapta idén a Markhot Emlékérmet.