A szívgyógyászat aktualitásai
Innovatív szívsebészeti megoldások, életmentő katétertechnika – a szívbetegségek új terápiás és megelőzési lehetőségeiről lesz szó a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével március 1-4. között, a XXII. Debreceni Kardiológiai Napokon.
28 feb
"Női sört" tervez a leendő biomérnök
Rimaszombati Fruzsina a molekuláris biológusok „háziállatát”, a sörélesztőt választotta kutatási témájának. Az Ifjúsági Bolyai Pályázat nyertes munkája a sörélesztők egyedülálló evolúciós történetéről és annak gyakorlati alkalmazásairól többet tud, mint bármelyik „sörbarát”.
Egyedülálló szakmérnöki képzés
Az országban elsőként a Debreceni Egyetem Műszaki Karán indulhat meg az EHS szakmérnök/szakember szakirányú továbbképzési szak. A március elején kezdődő képzésre összesen 40 leendő hallgató regisztrált.
24 feb
Fontos döntések: egyetemi kórház, költségvetés
Az egyetem történetének legnagyobb kutatás-fejlesztési projektjéről, a Kenézy-integráció folytatásáról, a műszaki képzések fejlesztéséről és az idei költségvetésről is szó volt a Debreceni Egyetem Szenátusának februári ülésén.
23 feb
Díjazott egyetemi kutatók
A Debreceni Egyetem szakembereinek tevékenységét is elismerték a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottságának éves közgyűlésén, amelyet február 22-én tartottak a DAB Székházban.
23 feb
A Szenátus döntött: folytassa Szilvássy!
Elsöprő szavazati aránnyal támogatták a Szenátus tagjai a pályázó rektorjelöltségét. Ha a fenntartó is támogatja, akkor Szilvássy Zoltán lesz a megszakítás nélkül leghosszabb időn át regnáló rektora a Debreceni Egyetemnek.
22 feb
A mikrosebészet rejtelmei
A mikrosebészet kulisszatitkaiba tekinthetnek be az érdeklődők a Debreceni Egyetem tudományos sorozatának következő előadásán.
22 feb
Hol tart a Brexit?
Rendhagyó óra keretében tartott előadást az Egyesült Királyság Európai Unióból történő kilépéséről Török Ádám, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán.
21 feb
Együtt a Ganzzal: ipar és innováció
A hazai ipar nagy múltú vállalatával, a Ganz Engineering és Energetikai Gépgyártó Kft-vel kötött együttműködési keretmegállapodást a Debreceni Egyetem. A cég az egyetemre bízza a Láng Gépgyár egyedülálló hagyatékát.
20 feb
Lépésről lépésre tervezni a jövőt
Többek között a túl gyors növekedés veszélyéről, a felsőoktatási-ipari együttműködés fontosságáról és a kkv-k bevonásáról beszélt a Hajdú-bihari Naplónak adott interjúban Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja.

A tájékoztatót megismertem.