Mindörökké DEAC
A DEAC örökös elnöke, Nyirkos István professzor emeritus tiszteletére avatott szobrot a Debreceni Egyetem. A bronzból készült alkotás a Sporttudományi Oktatóközpont mögötti zöld szigeten kapott helyet a Dóczy József utcai sporttelepen.
Fókuszban a természettudomány
Csaknem száz hazai és határon túli természettudományokat tanító pedagógus mutatkozik be a „Magyar Science on Stage 2016” háromnapos programsorozatán, amelyet október 7-9. között rendeznek az Agóra Tudományos Élményközpontban.
Bővülhet az egyetemi ipari park
A Kenézy Kórház integrációjáról, valamint a város és a régió gazdaságfejlesztési tervéhez kötődő egyetemi beruházásokról is szó volt a Debreceni Egyetem Szenátusának szeptember 29-ei ülésén.
Gyere be, hogy kimehess!
A nemzetközi lehetőségek expóját 22 szakmai- és külföldi ösztöndíjakkal foglalkozó szervezet, továbbá az egyetem és a Tempus Közalapítvány képviselőinek tájékoztatói színesítették.
Science Café - tudományról könnyedén
A tudat és az agy különleges kapcsolatáról hallhatnak érdekességeket azok az érdeklődők, akik ellátogatnak a kéthetente jelentkező Science Café soron következő, október 5-i előadására.
Kis nemzetek nagy titkai
A kis államok kelet-közép-európai megítélését vizsgálják azon a nemzetközi konferencián, melynek október 6-7-én ad otthont a Debreceni Egyetem.
Mobil hallgatók
Az őszi szemeszterrel kezdetét vették a mobilitási lehetőségekről szóló tájékoztató előadások, programok a Debreceni Egyetemen.
Micsoda éjszaka volt!
Drónröptetéssel és szélcsatorna-bemutatóval már kora délután megkezdődtek a Kutatók Éjszakája programjai a Debreceni Egyetemen. A tudományos ismeretterjesztő és népszerűsítő rendezvényhez idén már 10. alkalommal csatlakozott az intézmény.
100 év tükrében
Konferenciával, könyvbemutatóval, a könyvtár történetét bemutató kiállítással, és egy hatalmas, 100 szeletes születésnapi tortával ünnepelte fennállásának centenáriumát az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár.
FM90: közös emlékezés 1956-ra
Az évforduló alkalmából mintegy hatmillió forintból az egyetem és a református egyház közösen rendezi az Egyetem téri ’56-os emlékmű, a Melocco-szobor környezetét, hogy az méltó legyen a megemlékezéshez – részletek Jávor András rektorhelyettestől az FM90 Campus Rádióban.