Open Access Hét a könyvtárban
A Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára (DEENK) idén is szervezett programokat a Nemzetközi Open Access Héten, amelyet október 25-27. között rendeztek.
Az egészségügy „motorjai"
25 éves a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán működő egészségügyi szervező képzés. A szak alapítói jubileumi ünnepségen idézték fel a negyed évszázad eredményeit az intézmény nyíregyházi campusán.
FM90: Szakmai Nap a TTK-n
Hallgatók és leendő munkáltatóik találkoztak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar (TTK) rendezvényén – részletek az FM90 Campus Rádióban.
Egyetemi innováció, olasz hagyomány
A Debreceni Egyetem egészség- és élelmiszeripari kutatásait hasznosítaná termékeiben a nagymúltú olasz édességgyártó vállat, a Fabbri 1905 S.pA.
Érkezik a Tisza-szobor
Minden készen áll gróf Tisza István szobrának fogadására, melyet szombaton szállítanak új helyére és hétfőn lepleznek le a Debreceni Egyetem Főépülete előtt. Az avató ünnepséget az egyetemi tévé élőben közvetíti.
Egyetemi kórház lesz a Kenézy
A Debreceni Egyetem fenntartásában, egyetemi kórházként működik tovább január elsejétől a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet.
A testnevelő tanárok emlékére
A Debreceni Egyetem egykori testnevelői tiszteletére ültettek fát és állítottak emléktáblát a DEAC pálya melletti zöld szigeten.
Tisza István és Debrecen
Új helyen, az egykor nevét viselő Debreceni Egyetem Főépülete előtt állítják fel október 31-én – a Hallgatói Önkormányzat kezdeményezésére – gróf Tisza István, a tragikus sorsú miniszterelnök szobrát.
„Csapataink harcban állnak…”
Beszélgetések, visszaemlékezések segítségével idézi fel a 60 évvel ezelőtt történteket a Papp Gyula nyugalmazott ezredes által szerkesztett „Hatvanszor 56” című kötet, amelynek bemutató előtti könyvismertetőjét ma tartották a Debreceni Egyetem Rektori Tanácstermében.
Elismert kutató, nő és anya
Jeney Viktóriának, a Debreceni Egyetem vegyészkutatójának ítélte oda az akadémikusokból álló zsűri a L’Oréal és az UNESCO A nőkért és a tudományért elnevezésű ösztöndíját. A rangos elismerést kedden adták át a Magyar Tudományos Akadémián tartott ünnepségen.