Elismert kutató, nő és anya
Jeney Viktóriának, a Debreceni Egyetem vegyészkutatójának ítélte oda az akadémikusokból álló zsűri a L’Oréal és az UNESCO A nőkért és a tudományért elnevezésű ösztöndíját. A rangos elismerést kedden adták át a Magyar Tudományos Akadémián tartott ünnepségen.
Küzdelem az agydaganatok ellen
A központi idegrendszer rosszindulatú daganatos megbetegedéséről és a neuro-onkológia legújabb módszereiről lesz szó a Science Café soron következő összejövetelén.
Díjnyertes ismeretterjesztő cikk
A tüzek élővilágra gyakorolt hatásáról írt cikkével első díjat nyert az MTA és a Tudományos Ismerterjesztő Társulat pályázatán Valkó Orsolya, a DE TTK Ökológiai Tanszék adjunktusa.
Mikrobiológiai szakmai elismerés
Manninger Rezső Emlékérmet kapott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Biomérnöki Tanszékének vezetője, Karaffa Levente.
Agrárinnováció a Debreceni Egyetemen
Az intézmény tudásbázisára és akkreditált élelmiszeripari klaszterének tapasztalataira alapozva oktatási, kutatási, innovációs és mezőgazdasági iparfejlesztési stratégia kidolgozását kezdték meg a Debreceni Egyetemen.
Megújulva érkezik új helyére a Tisza-szobor
Október 31-én új, remélhetőleg végleges helyére kerül Kisfaludi Stróbl Zsigmond Tisza István szobra az egyetem Főépülete előtt. Az alkotást Győrfi Lajos restaurálta, most pedig a szobrász püspökladányi műtermében várakozik arra, hogy visszaszállítsák Debrecenbe.
Iráni partner az egészségipari kutatásokban
A hagyományos ázsiai orvoslás modernizálását kutathatják együtt iráni és debreceni tudósok. Többek között erről tárgyaltak pénteken a Debreceni Egyetem és Shahid Beheshti University vezetői.
Elhunyt Fachet József
A neves rákkutató, immunológus, kórélettanászt, az egykori Debreceni Orvostudományi Egyetem Kórélettani Intézetének nyugalmazott igazgatóját a Debreceni Egyetem és az Általános Orvostudományi Kar saját halottjának tekinti.
FM90: az egyetem szimbólumáról
A gerundium jelkép és tisztelgés a több évszázados múltra visszatekintő debreceni felsőoktatás előtt. Az egyetem ünnepi eseményeinek elmaradhatatlan dísze, unikális a magyar felsőoktatásban – történetét az FM90 Campus Rádió dolgozta fel.
A forradalom gyújtópontjában
Kiállítással, tudományos konferenciával, valamint a város és az egyetem által közösen hirdetett, az 1956-os eseményeket felidéző filmpályázat eredményhirdetésével kezdődött a forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából rendezett programsorozat a Debreceni Egyetemen.