A lakosság 10%-át bántották gyerekként
A világ vezető pszichológus kutatóinak meghívásával, az országban elsőként a Debreceni Egyetemen rendeztek képzést és workshopot a gyerekkori traumák okozta disszociatív zavarokkal kapcsolatban.
Ingyenes könyvtárhasználat DEKa-val
Érvényüket veszítik október 31-ét követően a régi, illetve az ideiglenes olvasójegyek. Az Egyetemi Könyvtár szolgáltatásai kizárólag DEKa kártyával vehetők igénybe.
Szélesedő kapcsolatok Nyugat-Ukrajnával
A lembergi Ivan Franko Egyetem több fakultásával is együttműködést alakított ki a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara.
Debreceni kutató kapta a Vértes Edit-díjat
Kelemen Ivett, a Debreceni Egyetem finnugor tanszékének kutatója vehette át a hazai finnugrisztika rangos szakmai elismerését.
Hatmilliárd forint egészségiparra
Támogatta a kormány a Debreceni Egyetem egészségipari kutatóprogramját. A FIEK keretében az intézmény 5,9 milliárd forintos pályázati forrást nyert.
Négy évtized a tudomány szolgálatában
Ünnepi tanácsülésen emlékeztek meg kedden a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottsága (DAB) megalakításának 40. évfordulójáról.
Középpontban a növényvédelem
Új és veszélyes dísznövény károsítókról, a lakásokban is felbukkanó zöld vándorpoloskáról és a növényorvosok számára alkalmazható védőszerek választékáról is hallhattak előadásokat a 21. Tiszántúli Növényvédelmi Fórum résztvevői.
Jótékony közgazdászok
Több mint egymillió forintot gyűjtött beteg gyermekek támogatására az egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatói közössége a GTK aKarom programsorozat keretében.
Összefogás egy álom valóra váltásáért
Az Európa Kulturális Fővárosa pályázat sikerességéért együttműködési megállapodást kötött ma Debrecen Önkormányzata, a Debreceni Egyetem és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME).
Megtisztítják, majd áthelyezik
Hamarosan új helyen, a Debreceni Egyetem Főépülete előtt állítják fel az intézmény egykori névadója, a tragikus sorsú miniszterelnök, Tisza István bronzszobrát.