„Szülői értekezlet” a Műszaki Karon
A felvételivel, az előkészítő kurzusokkal, a mérnöki pályával, a karon elsajátítható szakokkal kapcsolatos információkkal várja nyílt napján a szülőket, középiskolásokat a Műszaki Kar november 29-én, pénteken 16 órától a kar Ótemető utcai épületében.
Emlékezés Görömbei Andrásra
Munkatársai, barátai, tisztelői, egykori tanítványai idézték fel az irodalomtudós emlékét pénteken, a Debreceni Egyetem Főépületében rendezett megemlékezésen. Az eseményen mutatták be Papp Endre: Görömbei András című monográfia kötetét.
Debreceni vezetők a doktorképzés élén
Csernoch Lászlót, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettesét választotta a grémium elnökévé az Országos Doktori Tanács (ODT) november 22-i ülésén. Januártól a Doktoranduszok Országos Szövetségének is Debrecenhez kötődő elnöke lesz Molnár Dániel személyében.
Egyre zölDEbb az egyetem
50 fát ültettek el a Debreceni Egyetem területén november 20-án. Az intézmény a Diákhitel Központ játékán nyerte ezt a lehetőséget, mert a felhívásban a legtöbben a DE-re szavaztak.
Igazságok, tévhitek a génterápiában
„A génterápiákról gólyáknak – avagy mit érdemes tudni a világ legdrágább gyógyszereiről” címmel Szöőr Árpád, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Biofizikai és Sejtbiológiai Intézet tanársegédje tart előadást a Science Caféban.
Tehetségből fiatal kutató
Az Ihrig Károly Doktori Iskola doktoranduszai mutatták be cikktervezeteiket egy pénteki konferencián a Gazdaságtudományi Karon. A Doktori Iskolának jelenleg több mint 130 hallgatója van, támogatásával fennállása óta mintegy 150 PhD-hallgató szerzett tudományos fokozatot.
Ünnepi ülés a matematikusoknál
A Debreceni Egyetem nemzetközileg is elismert matematikusára, Varga Ottóra, valamint Széchenyi Istvánra és Eötvös Lórándra emlékeztek a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Matematikai Intézet és a DAB Matematikai Munkabizottságának közös rendezvényén, csütörtökön a DAB Székházban.
Ez már nem (csak) játék
Sikeres szakosztályt működtet, átfogó tanulmányt készített, és oktatási-kutatási-felkészítő központot épít az e-sport számára a Debreceni Egyetem – ezekről is szó volt azon a konferencián, amelyen az e-sport közgazdasági, informatikai és magatartástudományi vonatkozásait vitatták meg.
Biotechnológiai szimpózium
A Debreceni Egyetemen folyó biotechnológiai kutatások legfrissebb eredményeit ismertették csütörtökön a DAB Székházban rendezett tanácskozáson. A mezőgazdasági biotechnológiától az ipari biotechnológián át az egészségügyi biotechnológiáig számos témában tartottak előadásokat.
A pénz jövője – a jövő szakemberei
A Debreceni Egyetem 35 hallgatója nyerte el idén a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Kiválósági Ösztöndíját, további 18 hallgató pedig a pénzintézet és a felsőoktatási intézmény szakmai együttműködése keretében rendezett tanulmányi versenyeken ért el kiváló eredményt.