Sokan híztak a karantén alatt
Megváltoztak vásárlási szokásaink a koronavírus kiváltotta karantén idején. A Debreceni Egyetem kutatóinak közreműködésével készült felmérésből kiderült, hogy ritkábban jártunk boltba, tudatosabban pakoltunk a kosarunkba, és sokan az online élelmiszerboltok szolgáltatásait is kipróbálták.
Az egyetem is belépett a körbe
Sárga köröket festettek fel a Debreceni Egyetem Főépülete előtti térre. Ezzel a felsőoktatási intézmény is csatlakozott a „Lépj a körbe! – Együtt vagyunk Debrecen” címet viselő projekthez. A karikákba írt QR-kódok segítségével az őszi yoUDay-ről lehet információkhoz jutni.
Díjazott tudományos publikációk
Több mint negyven beérkezett pályamű közül választották ki a Debreceni Egyetem Publikációs Díjának győzteseit. A díjazottak a novemberi doktoravató ünnepségen veheti át tudományos munkájáért járó elismerését.
Utánpótlás a feldolgozóiparban
Együttműködési megállapodást írt alá a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma valamint a Globus Konzervipari Zrt. A megállapodás az öt éves élelmiszer-ellenőrzési technikusi képzés gyakorlati oktatását támogatja.
Jelentős előrelépés a QS-rangsorban
A legjobb helyezést érte el 2014 óta a Debreceni Egyetem a QS rangsorában. Több mint 100 helyet javított, s ezzel a legjobb 530 felsőoktatási intézmény közé került az idei listán a DE. Továbbra is a külföldi hallgatók kategóriában a legerősebb az intézmény, globálisan a 116.
Egyetemi fejlesztések a Science Parkban
Az Innovációs Központ és a PILOT Oltóanyag Üzem a Debreceni Egyetem Science Parkjának első egyetemi létesítményei. Az épületek alapköveit kedden helyezték el Palkovics László miniszter jelenlétében, aki a DE szerepvállalásáról is beszélt a Debrecen 2030 fejlesztési program tájékoztatóján.
Új folyóirat indult az egyetemen
„Egészségügyi Innovációs Szemle” címmel közösen indítottak online is elérhető folyóiratot a Debreceni Egyetem Népegészségügyi és Gyógyszerésztudományi Karai. Az évente négyszer megjelenő kiadvány az orvos- és az egészségtudomány legfrissebb eredményeire, innovációira fókuszál.
Több ezer diplomát vettek már át
Folyamatos a nyelvvizsga hiánya miatt visszatartott diplomák kiadása a Debreceni Egyetemen. Június elejére csaknem elérte a tízezret azoknak a száma, akik már kérvényezték oklevelük átvételét, ez mintegy 90 százaléka az összes ki nem adott diplomának.
Új együttműködésekről egyeztettek
A legkorszerűbb építészeti technológiákról, valamint az egészségipar és orvostudomány területén tervezett együttműködésről tárgyalt Szilvássy Zoltán rektor csütörtökön. A megbeszélésen a koronavírus elleni vakcináról is szó volt.

A tájékoztatót megismertem.