Téli diplomaosztók – videók
Az Általános Orvostudományi Kar valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar ünnepségeivel megkezdődött a Debreceni Egyetem téli diplomaosztó-sorozata. Az ünnepségekről felvételt készített a Multimédia és E-learning Technikai Központ.
Határtalan tudás
A nagy sikerrel működő mezőgazdasági mérnök alapszak után vidékfejlesztési agrármérnök képzést is indít a Debreceni Egyetem a Partium Keresztény Egyetemen, várhatóan 2019 szeptemberében. A részleteket workshopon vitatták meg a két intézmény oktatói.
Évzáró szenátusi ülés
A Debreceni Egyetem előtt álló példátlan fejlődési lehetőségekről, az intézmény költségvetéséről, valamint dolgozói juttatásokról is tárgyalt a Szenátus a december 13-ai ülésén. A testület egyetemi címekről és egy új kitüntetés odaítéléséről is döntött.
Jubiláló doktori iskola
25 év, 130 PhD disszertáció, 77 kiváló oktatató – egykori és jelenlegi doktoranduszok, kutatók összegezték a Debreceni Egyetem 1993-ban alapított Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskolájának eredményeit.
Karácsonyi meglepetés
Különleges karácsonyi ajándékkal kedveskedik munkatársainak a Debreceni Egyetem: ingyenes belépőt biztosít dolgozói és családtagjaik számára december 20-án a ZeneTheatrum „Karácsonyi ének” című musical-előadására a Főnix Csarnokba.
Intézményi évzárás
A páratlan új lehetőségek reményében búcsúzott a 2018-as évtől a Debreceni Egyetem Kancelláriájának több száz munkatársa december 13-án a HALL-ban.
Világhírű rákkutatóé a Debrecen-díj
A daganatkutatásban áttörést elérő Sir David Philip Lane kapta idén a „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetést, amelyet csütörtökön adták át a Debreceni Egyetemen. A brit tudós felfedezése többek közt a leukémia gyógyításában jelent előrelépést.
Logisztika a gyakorlatban
Valós ipari körülmények között is használhatók azok a logisztikai megoldások, melyeket a Gazdaságtudományi Kar hallgatói dolgoztak ki a Debreceni Egyetem és a Trans-Sped Csoport különleges versenyére.
Egészségiparról lobbista szemmel
A kommunikáció egészségpolitikában betöltött szerepéről, a költséghatékony egészségügyről és a Debreceni Egyetem képzési, illetve szolgáltatói jelentőségéről is beszélt Ascsillán Endre, a General Electric Magyarország alelnöke a Népegészségügyi Karon tartott előadásában.
Mentálhigiénés tapasztalatcsere
Hazai és határon túli segítő helyek képviselői, intézmények fogyatékosügyi koordinátorai érkeztek kedden az egyetemre, ahol a 16. Mentálhigiénés Egyetemi Napok keretében rendeztek konferenciát „A felsőoktatásban tanuló fogyatékossággal élő hallgatók ellátási modelljei” címmel.