Hagyomány és innováció Pallagon
Kollégium- és haranglábavatóval nyitotta meg jubileumi programsorozatát a Debreceni Egyetem pallagi középiskolája hétfőn. A Balásházy idén ünnepli a középfokú agrárszakképzés indításának 80. évfordulóját.
Egy vérből valók vagyunk!
Több, mint 20 ezer ember énekelte együtt a Debreceni Egyetem második himnuszát, a Nélküled című slágert a yoUDay-en. A tanévnyitó stadionshow legfelemelőbb pillanatairól készült videó már látható az egyetemi YouTube csatornán.
DEAC100 az országos csatornákon
Az M4 Sport Híradójában és a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban is téma volt a száz éves DEAC. Bács Zoltán kancellár, Jávor András DEAC-elnök és Sándor Mihály, a klub krónikása mesélt a kezdetekről, a centenáriumi évadról és a jövőbeni tervekről.
Kurzus a modern hadtudományról
Geopolitika, Geostratégia, Biztonság – Új tendenciák a modern hadtudományban címmel indított új, hadtudományi kérdésekkel foglalkozó kurzust a Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiuma. A nyitóelőadáson a hadiipar és az egyetemi innováció kapcsolatáról volt szó.
A Földtudományi Intézet programjai a Kutatók éjszakáján
A Kutatók éjszakája 2019. szeptember 27-én (péntek) kerül megrendezésre, melyhez a Földtudományi Intézet színes programokkal csatlakozik
Egy nap a szívünkért
A szív- és érrendszeri betegségek több mint a fele megelőzhető - erre hívják fel a figyelmet világszerte szeptember utolsó vasárnapján, a Szív Világnapján. A programot idén a Debreceni Egyetem közreműködésével rendezi meg a Magyar Kardiológusok Társasága a Nagyerdei Stadionnál.
BMW: tavasszal kezdődhet a gyárépítés
A Debreceni Egyetem szerepvállalását méltatta Palkovics László a német autógyár debreceni üzemének telekvásárlásárlásáról szóló szerződés aláírásán mondott köszöntőjében. Az innovációs és technológiai miniszter beszélt az egyetemi mérnökképzés fejlesztéséről is.
3D műtét a Science Caféban
Egy igazi 21. századi műtéti eljárás, a 3D megoldások alkalmazásának rejtelmeit ismerhetik meg az érdeklődők, ha ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café tanévnyitó programjára.
Honvédelmi nap az egyetemen
Lézerfegyver, vadászgép-szimulátor, térzene, védelempolitikai roadshow várta a honvédség iránt érdeklődő fiatalokat kedden a Debreceni Egyetemen. A honvédelmi nap alkalmából az intézmény és a Honvédelmi Minisztérium vezetői oktatási-kutatási együttműködési megállapodást írtak alá.
Év Honlapja szavazás
Négy kategóriában is lehet voksolni a Debreceni Egyetem weboldalaira a Magyar Marketing Szövetség által meghirdetett versenyen. Szavazzon az egyetem modern és funkcionális portáljaira, hogy az intézmény nyerje az Év Honlapja 2019 kitüntető címet!