Mentálhigiénés tapasztalatcsere
Hazai és határon túli segítő helyek képviselői, intézmények fogyatékosügyi koordinátorai érkeztek kedden az egyetemre, ahol a 16. Mentálhigiénés Egyetemi Napok keretében rendeztek konferenciát „A felsőoktatásban tanuló fogyatékossággal élő hallgatók ellátási modelljei” címmel.
Elismert debreceni joghallgató
Az ország legjobb három jogászhallgatójának egyike a Debreceni Egyetemen tanul. Szilágyi Gábor az „Aki tényleg hisz az élethosszig tartó tanulásban” című munkájával nyerte el a Jogászdíj pályázat szakmai zsűrijének elismerését.
Kiváló szakdolgozókat tüntettek ki
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ betegellátásában több mint 2000 szakdolgozó végzi napi munkáját. Közülük nyolc kiváló klinikai dolgozót tüntettek ki a több évtizedes kiemelkedő, példaértékű szakmai munkájuk elismeréseként kedden.
Debreceni Egyetem – az elérhető tudás
Tananyagfejlesztéssel, új képzési és mentorprogramokkal, valamint kihelyezett képzésekkel segíti a Debreceni Egyetem az élethosszig tartó tanulást és a hallgatói lemorzsolódás csökkenését egy komplex pályázat keretében.
Csapatmunka a győzelemért
A Debreceni Egyetemen mérték össze tudásukat a régió legjobb fiatal programozói. Összesen 59 – köztük 25 középiskolás – csapat vett részt az Informatikai Kar Regionális Programozói Csapatversenyén.
Mikulás nap az egyetemen
Rengeteg feladata között sem felejtkezett el a Debreceni Egyetemről és az itt dolgozók gyermekeiről a Mikulás, aki hosszú útja során szombaton találkozott a legkisebbekkel a Főépület Aulájában.
„Kanyarban kell előzni”
Az egyetemekre is fontos szerep hárul, hogy Magyarország kreatív technológiákon, új piacokon és új szövetségeken alapuló, gyorsan fejlődő, versenyképes gazdaságot építsen – jelentette ki Matolcsy György jegybankelnök a Debreceni Egyetemen tartott csütörtöki előadásában.
Egészséggyár a GTK-n
A jövő egészségtudatos munkavállalóját, munkáltatóját és kormányzatát mutatták be a középiskolások a Debreceni Egyetem Ihrig Károly Tanulmányi Versenyén.
Új kihelyezett tanszék a TTK-n
A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ szarvasi Halászati Kutatóintézeténél hozta létre Hidrozoológia Kihelyezett Tanszékét a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Az alapításról szóló megállapodást csütörtökön a Debreceni Hidrobiológus Fórumon írták alá.
Az MTA új doktorai
A kutatói pálya kimagasló állomásaként 98 kutató, köztük a Debreceni Egyetem 9 professzora vehette át az MTA doktora címet szerdán a Magyar Tudományos Akadémia Székházának Dísztermében.