Konfuciusz Intézet nyílt a DE-n
A kínai nyelv oktatása, a kínai kultúra népszerűsítése és megismertetése a legfőbb célja a Debreceni Egyetemen létrehozott Konfuciusz Intézetnek. A DE és a kínai Tiencsini Idegen Nyelvi Egyetem közötti kulturális és oktatási együttműködés eredményeként megalakult intézetet pénteken adták át.
A tudomány ünnepe Nyíregyházán
Nemzetközi interdiszciplináris konferenciát tartott a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódva a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara november 14-én, a nyíregyházi Megyeházán. Az egyetem, a régió, valamint a kar határon túli partnereinek szakembereitől több mint harminc előadás hangzott el.
DE-NI: folytatódik a közös munka
Öt évre szóló stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és az NI Hungary Kft. A szerződést a high-tech iparvállalat új épületének csütörtöki átadó ünnepségén írta alá Szilvássy Zoltán rektor és Ábrahám László ügyvezető.
Területi Innovációs Platform alakult
A Debreceni Egyetemen hozta létre új Területi Innovációs Platformját a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával. A megállapodást Szilvássy Zoltán rektor, Bács Zoltán kancellár és Sebők Katalin, az NKFIH elnökhelyettese írta alá.
Novemberben is Egyetemi Élet
Az októberben a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán világra jött négyes ikrek első fotói is láthatók az Egyetemi Élet legújabb számában. A lap beszámol az egyetemet érintő legfontosabb eseményekről, rendezvényekről és sporthírekről.
Duális Fórum a GTK-n
Hét mesterképzését duális formában is elindítja a keresztfélévben a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara. A lehetőségekről, a tapasztalatokról és a jelentkezés módjáról tartottak előadást hétfőn a Böszörményi úti campuson.
Együtt a minőségi tanárképzésért
Harminchét oktatási intézménnyel bővült a tanár szakos hallgatók gyakorlóhelyeinek listája a Debreceni Egyetemen. Az erről szóló együttműködési megállapodást kedden írta alá a DE Tanárképzési Központ és a Debreceni Tankerületi Központ vezetői.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
HPV-történelem a Science Caféban
Elsősorban a nőket érintő betegségekről kaphatnak új ismereteket, érdekes információkat mindazok, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café soron következő, november 13-i előadására.
Reprodukciós stratégiák rejtelmei
Az evolúcióbiológia és ökológia nemzetközi élvonalába tartozó kutatók ismertetik a reprodukciós stratégiák kutatásával kapcsolatos legújabb eredményeket a Debreceni Egyetemen csütörtökön kezdődött nemzetközi szimpóziumon.