A közbeszerzések aktualitásai
Közbeszerzési szakembereknek szervezett konferenciát kedden a Debreceni Egyetem. A több mint 100 résztvevő információt kaphatott a közbeszerzési eljárások ellenőrzésével kapcsolatos újdonságokról és megismerhette a szabályozás új elemeit.
Kínai évnyitó a Nyári Egyetemen
A Debreceni Nyári Egyetem évek óta folyamatosan bővíti kapcsolatrendszerét a kínai egyetemekkel. A Tiencsini Egyetemről érkezett diákokat tanévnyitó vacsorán köszöntötték.
Munkába állt a „TEKNŐS"
Átadták a Debreceni Egyetem Sportgazdasági-Menedzsment és Teniszközpontját a Böszörményi úti campuson. A 860 millió forintos beruházást a kormány több mint 260 millióval támogatta.
yoUDay: minőség és profizmus
Hetek óta próbálnak a fellépők, hogy a legszínvonalasabb színpadi show-t mutathassák be szeptember 18-án, a Debreceni Egyetem egyedülálló tanévnyitóján, a yoUDay-n, a Nagyerdei Stadionban. A monumentális műsorra már csak küzdőtéri jegyek kaphatók.
100 év ünnepe
Centenáriumi gálaesttel kezdte a szezont a DEAC pénteken, az egyetem aulájában, ahol megemlékeztek az alapító elődökről is. Az évadnyitó ünnepségen díjakat is átadtak a klub vezetői.
Várják a jövő informatikushallgatóit
Az informatika iránt érdeklődő középiskolásoknak indít térítésmentes szakköröket a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A különböző témájú foglalkozásokon a pályaválasztás előtt álló fiatalok megismerkedhetnek az informatika tudományának alapjaival.
Kínai kapcsolat
Együttműködést igazoló plakettet kapott a Kínai (Fujian) - Magyar Gazdasági és Kereskedelmi Konferencián a Debreceni Egyetem. A tábla szerint a DE a Fujian Chuanzheng Communications College kínai intézménnyel működik együtt.
Különös éjszaka az egyetemen
A Debreceni Egyetem valamennyi campusa várja a látogatókat szeptember 27-én, a Kutatók Éjszakáján, amelyen szinte minden tudományterület rejtelmeivel megismerkedhetnek az újdonságok és érdekességek iránt fogékony látogatók.
Szakmai siker a radiográfiában
A legjobb előadás díját nyerte el a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház két szakembere a Magyar Radiográfusok Egyesületének kongresszusán. Balázs Ervin és Veres Gergő szerint a biztonságos betegellátás érdekében fontos a folyamatos szakmai fejlődés.
Közeleg a Te napod!
Az ülőhelyek már szinte elfogytak, a küzdőtérre még be lehet jutni az idei yoUDay-n. Szeptember 18-án negyedik alkalommal rendez rendhagyó tanévnyitó stadionshow-t a Debreceni Egyetem. Az egyedülálló programon minden eddiginél több fellépő és felejthetetlen közösségi élmény várja a vendégeket.