Egyetemi díjazottak a város napján
Debrecen Város Díszpolgára címet adományozott a közgyűlés Barta Jánosnak, a Debreceni Egyetem Egyetemes Történeti Tanszék professor emeritusának. A város sajtódíjasa pedig az egyetem fenntartásában működő FM90 Campus Rádió ügyvezető-főszerkesztője, Tóth Judit lett.
Életműdíjat kapott a DE professzora
Életműdíjjal tüntették ki Altorjay Istvánt, a Debreceni Egyetem (DE) Általános Orvostudományi Kar egyetemi tanárát. Az elismerést a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjakkal együtt adták át a Magyar Tudományos Akadémián tartott rendezvényen április 11-én.
Kutatások a növényi jellegekről
A Debreceni Egyetem koordinálásával a hazai növényi jellegeket összefoglaló nemzeti adatbázis létrehozásáról tanácskoztak a szakemberek pénteken. A DAB Székházban tartott ülésen emellett az aktuális ökológiai kutatásokat is áttekintették.
Kétéltűek szülői szerepben
Tovább gondozzák és több védelmet nyújtanak utódaik számára azok a békák, amelyek szárazföldre rakják a petéiket – állapították meg a Debreceni Egyetem szakemberei. A több mint 1000 kétéltűfajt érintő átfogó kutatásról szóló cikket a biológiai tudományok egyik vezető lapjában publikálták.
Lehetőségek a gyakornoki képzésben
A gyakornoki képzés tapasztalatait vitatták meg az oktatók és a cégek képviselői, a hallgatók pedig a gyakorlati lehetőségekről tájékozódhattak kedden a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán. A Gyakornoki Fórumon mintegy 50 cég képviselői vettek részt.
A Földrajz éjszakája Debrecenben
Idén a Földtudományi Intézet is csatlakozott a Földrajz éjszakája 2019 című rendezvénysorozathoz
Környezettudatos Science Café
Kovács András Donát geográfus-szociológus „A környezettudatosság, mint a jövőnk záloga" című előadásában többek között arra keresi a választ, hogyan lehet környezettudatosabb egy társadalom, egy település, egy család.
Könyvbemutató: fókuszban a migráció
A Debreceni Egyetemen mutatták be hétfőn a Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézet oktatóinak közreműködésével, a Zrínyi Kiadó gondozásában megjelent „Őrzők, vigyázzatok a határra!” és „Migráció a kora középkortól napjainkig” című köteteket.
Kémiából jeles: Irinyi-döntő a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara adott otthont a hétvégén az 51. Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny döntőjének. Több mint 200 diák mérte össze tudását szóban, írásban és a laboratóriumban.
Éremeső az OTDK-n
Taroltak a Debreceni Egyetem hallgatói 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencián. Az ifjú kutatók két első, valamint egy második és két harmadik helyet zsebeltek be a Testnevelés- és Sporttudományi Szekcióban.