Szakmai siker a radiográfiában
A legjobb előadás díját nyerte el a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház két szakembere a Magyar Radiográfusok Egyesületének kongresszusán. Balázs Ervin és Veres Gergő szerint a biztonságos betegellátás érdekében fontos a folyamatos szakmai fejlődés.
2500 gólya táborozott az egyetemen
Campusbejárások, tájékoztatók, csapatépítő feladatok, élményfürdőzés, vetélkedők, túrák, koncertek. Idén is népszerű volt a Debreceni Egyetem gólyatábora. Az elsősök a sportnapon a DEAC szakosztályait is megismerhették.
Megújul az Egyetemi templom
Jelentős, csaknem másfél milliárd forintos pályázati támogatásból hat, Debrecenben három – köztük az Egyetemi – templom felújítását végzi el jövő év júniusáig a Tiszántúli Református Egyházkerület.
Megkezdődött a 105. tanév
Esküt tettek az elsőéves hallgatók a Debreceni Egyetem tanévnyitó ünnepi szenátusi ülésén, vasárnap a Főnix Csarnokban. A rendezvényen köszöntőt mondott Varga Mihály pénzügyminiszter, aki beszédében az egyetemek kutatásfejlesztési és innovációs szerepét hangsúlyozta.
Szolnoki delegáció az egyetemen
Gazdaságfejlesztési, valamint oktatási és kutatási együttműködési lehetőségekről egyeztetett Szilvássy Zoltán rektor és Szabó István. Szolnok alpolgármesterét a megyeszékhely testvérvárosainak képviselői kísérték a Debreceni Egyetemre.
Új eredmények az agykutatásban
A Nemzeti Agykutatási Program második szakaszában résztvevő három egyetemi munkacsoport számolt be a program félidejéig elért eredményeiről a Debreceni Egyetem Idegtudományi Doktori Iskolájának szeptember 6-ai szimpóziumán, az Élettudományi Központban.
Hallgatói ötletverseny
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar két diákja vehet részt a CARPE Challange októberi döntőjén Valenciában, miután közlekedésfejlesztési ötletükkel megnyerték a szeptember 4-i egyetemi fordulót.
Az atomspektroszkópia aktualitásairól
Az elemanalitika legújabb kutatási eredményeit, a legkorszerűbb műszereket és technológiákat ismerhették meg az érdeklődő szakemberek a Természettudományi és Technológiai Kar Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék csütörtöki szakmai napján a Debreceni Egyetemen.
Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődik a tanév a Debreceni Egyetemen. A tanévnyitó ünnepségét idén is a Főnix Csarnokban rendezik szeptember 8-án, vasárnap 11 órától.
Új professzorok az egyetemen
A Debreceni Egyetem tíz oktatójának adományozott egyetemi tanári címet a köztársasági elnök.