Tudomány mesterfokon
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem hat oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Sciencia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT).
A gyepek helyreállításának titka
A Debreceni Egyetem és a MTA közös Lendület-kutatócsoportjának munkatársai a Kiskunsági Nemzeti Parkban zajlott gyeprekonstrukció vizsgálatával igazolták a megtelepedési feltételek fontosságát. Az eredményeket a restaurációs ökológia meghatározó lapjában publikálták.
Szenátusi döntések
Az MIT-val történő együttműködésről és a Multidiszciplináris Egészségipari Kompetenciaközpontról is volt szó a Szenátus október 29-ei ülésén. A testület professor emeritusi címek adományozásáról és új képzések indításáról is döntött.
Nyílt napok a DE gyakorlóiban
Új képzéssekkel, minőségi oktatással, tehetséggondozó programokkal és diákbarát, modern környezetben várják a jelentkezőket a Debreceni Egyetem közép- és általános iskolái, melyek keddtől az érdeklődők előtt is megnyitják kapuikat.
Egészségügyi kitüntetések
Kiemelkedő szakmai tevékenységük elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevéllel tüntették ki csütörtökön a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház három munkatársát.
Tisza Istvánra emlékeztek
1918. október 31-én gyilkolták meg Magyarország egykori miniszterelnökét, Tisza Istvánt, akinek jelentős szerepe volt a Debreceni Egyetem megalapításában. A 101 évvel ezelőtti események kapcsán emlékeztek csütörtökön az államférfira a Főépület előtt felállított szobránál.
Világszínvonalú műszerfejlesztés
Hazánkban és Közép-Európában egyedülálló, modern műszerparkkal gazdagodott a Debreceni Egyetem. A 885 millió forintos pályázati forrásból beszerzett különleges műszerek egyebek mellett a rákkutatáshoz nyújtanak technológiai hátteret.
Bronzérem nemzetközi ötletversenyen
Rangos tudományos elismerést kaptak a Debreceni Egyetem hallgatói az október 23-25. között a spanyolországi Valenciában a Consortium on Applied Research and Professional Education által rendezett CARPE Challenge projektötlet-verseny döntőjében.
Itt az új Egyetemi Élet
Felavatták az oDEon-ZeneTheatrum új játszóhelyét a Böszörményi úti campuson. Az Egyetemi Élet a nyitó előadás fotóival a címlapon jelent meg. Az októberi második számban az egyetem legfontosabb híreiről, programjairól, eseményeiről olvashatnak.
Közösen az informatikusképzésért
Az iparvállalatok oktatásban játszott szerepének növelése a cél – hangsúlyozta Hajdu András dékán a 21. Informatikai Szakmai Napok hétfői megnyitóján. A Debreceni Egyetem Informatikai Karán jelenleg kétezer hallgató tanul.