Tanévkezdés a köznevelésben a DE-n
A Debreceni Egyetem bölcsődéjében, óvodáiban és iskoláiban több mint háromezren kezdték el az új tanévet szeptember 2-án. A diákokat sok helyen megújult környezet várta, a nyáron ugyanis jelentős felújításokat végeztek az intézményekben.
Élen a tudáshasznosításban
A Debreceni Egyetemen megvalósuló professzionális tudáshasznosítás példaértékű a hazai felsőoktatási intézmények számára – mondta a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke a Tématerületi Kiválósági Programjáról tartott hétfői sajtótájékoztatón.
27 aug
Élen a pótfelvételiben is!
Összesen 607 hallgató nyert felvételt a pótfelvételi eljárásban a Debreceni Egyetemre. Az intézmény ezzel az eredménnyel a legnépszerűbb hazai felsőoktatási intézmény lett a jelentkezők körében. A legtöbben a Gazdaságtudományi Karra jutottak be.
Táboroznak az egyetem gólyái
A Debreceni Egyetem több mint 2500 elsőéves hallgatója vesz részt az ország legnagyobb, hétfőn kezdődött gólyatáborában. Újdonság, hogy idén a DEAC 100 éves évfordulója előtt tisztelegve közös sportnapot is szerveznek az elsősöknek.
Ösztöndíj az egyetem kiválóságainak
Összesen 292 millió forint ösztöndíjat nyertek a Debreceni Egyetem hallgatói, oktatói és kutatói az Új Nemzeti Kiválóság Program 2019/2020-as tanévre kiírt pályázatain. Emellett az intézmény 117 millió forintot kapott a kutatások támogatására.
26 aug
Rektori interjú a Kossuth Rádióban
Az Egy övezet, egy út kínai kezdeményezéshez és a Via Carpatia logisztikai útvonalhoz kapcsolódó egyetemi gazdaságfejlesztési tevékenységről beszélt Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora a Vasárnapi Újság című műsorban.
22 aug
Karneválozó egyetem
A Debreceni Egyetem is aktívan részt vett a virágkarneválon. Több mint ötszázan tekertek a biciklis felvonuláson, több tízezren látták a Főépület látványos „épületfestését”, és idén is volt az egyetem közreműködésével készült virágkocsi a menetben.
Kitüntetések az államalapítás ünnepén
A Debreceni Egyetem több szakembere is állami kitüntetést vehetett át augusztus 20-a alkalmából. Az elismeréseket az emberi erőforrások minisztere, az EMMI parlamenti államtitkára és az agrárminiszter adta át pénteken, Budapesten.
Papp László (1928–2019)
Életének 91. évében elhunyt Papp László történész, egyetemtörténész az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár egykori osztályvezetője, a jogelőd Kossuth Lajos Tudományegyetem főtitkára, számos díj és kitüntetés birtokosa.
Befejeződött a Nyári Egyetem
A magyar nyelv tanulása és a magyar kultúra volt a fókuszban az idei Debreceni Nyári Egyetemen. Az egy hónap alatt összesen 154-en tanultak és vizsgáztak, és több mint 80 százalékuk vihetett haza kiváló bizonyítványt.