Áttörés az erdőssztyeppek kutatásában
A Debreceni Egyetem Lendület-kutatócsoportjának koordinálásával dolgozó kutatócsoport átírta az erdőssztyeppek megőrzésére vonatkozó konzervációs paradigmát. A publikáció a növénytani kutatások egyik vezető lapjában, a Frontiers in Plant Science című kiadványban jelent meg.
DE: vidéken az első
Továbbra is a Debreceni Egyetem az ország egyik legnépszerűbb felsőoktatási intézménye. A tavaly felvettekhez képest több mint tíz százalékkal többen jelölték meg az egyetemet az első helyen jelentkezési lapjukon. A legtöbben a Gazdaságtudományi Kart választották.
Támogatás az orvosi egyetemeknek
A Debreceni Egyetem vezetői is részt vettek azon a csütörtöki videókonferencián, melyen Palkovics László innovációs és technológiai miniszter bejelentette, hogy valamennyi hazai orvosképző hely részesül a minisztérium támogatásából egészségügyi kiadásainak fedezéséhez.
Átálltak a távoktatásra
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán elkezdődött a távoktatás március 23-án. A veszélyhelyzet miatt elrendelt új rend az intézményben mintegy 30 ezer hallgatót és több mint ezerötszáz oktatót érint. A Szenátus döntése nyomán a tavaszi félév – szükség esetén – meghosszabbítható augusztus 31-éig.
Rendkívüli helyzet, rendkívüli döntések
Augusztus 31-ig meghosszabbítható a tavaszi félév időtartama, ha szükséges a járványhelyzet miatt – többek között a tanévbeosztás módosításáról, a 2020. évi költségvetésről és új intézetek létrehozásáról is döntött a Debreceni Egyetem Szenátusa.
27 már
Elkülönítés az ellátásban - változás szombattól!
Megváltozik a sürgősségi ellátás rendje a Debreceni Egyetem betegellátó helyein március 28-tól. Az új rend célja a fertőzés terjedésének megelőzése a betegek előszűrésével és elkülönítésével.
27 már
Rangos elismerést kapott a ZK docense
A hazai zenei élet hagyományainak megőrzéséért, valamint Bartók Béla örökségének ápolása érdekében végzett szakmai munkája elismeréseként Bartók-Pásztory díjban részesül Zombola Péter zeneszerző, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának docense.
25 már
Egyetemi tudás segít fitten maradni
Országosan egyedülálló, sporthoz és egészségmegőrzéshez kapcsolódó adatbázist hozott létre partnereivel a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. Az a cél, hogy szakmailag megalapozott elméleti és gyakorlati tudásanyaggal támogassák az otthoni testedzést.
25 már
Learning Center: szerződéskötés a kivitelezővel
Eredményes volt a Learning Center építésére kiírt közbeszerzési eljárás, a nyertes ajánlattevővel megkötötték a kivitelezői szerződést. A debreceni Dryvit Profi Kft. építheti fel a Debreceni Egyetem új, több mint 4000 négyzetméteres, multifunkciós oktatási épületét az Egyetem téri campuson.
20 már
Veszélyhelyzeti Alapot hozott létre a DE
A Debreceni Egyetem Szenátusa a héten elektronikus szavazáson döntött a koronavírus elleni hatékony fellépést biztosító Veszélyhelyzeti Alap létrehozásáról, melynek segítségével több száz millió forint áll rendelkezésre a rendkívüli járványügyi és ellátási kiadások finanszírozására.

A tájékoztatót megismertem.