25 már
Tízezerből egy: a farmakológia buktatói
Miért drágák a gyógyszerek? Hogyan lesz tízezer jelölt közül csak egy vegyületből készítmény? A farmakológiai kutatás és a gyógyszerfejlesztés titkaiba avatta be a Szenior Egyetem hallgatóit Pórszász Róbert, a Debreceni Egyetem docense.
25 már
KKV-k a műszaki képzésben
Egy járműipari és egy villamosenergetikai vállalkozással kötött stratégiai együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem. Az INFOWARE Zrt., valamint a TRIGON Electronica Fejlesztő és Szolgáltató Kft. vezetői szeptembertől az egyetemi oktatásba is bekapcsolódnak.
22 már
Megkezdődtek a MÜZLI kurzusai
A kockázatvállalás és eltökéltség hasznáról, valamint az iparvállalatok piaci sikereinek kulcselemeiről is hallhattak a Debreceni Egyetem hallgatói a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) első óráin.
21 már
Adatvédelemről másképpen
Kit lehet lefotózni egy koncerten? Milyen adatokat kérhetnek egy fesztiválon beléptetéskor? Gyakorlati példákon keresztül ismerhették meg a hallgatók a személyes adatokra vonatkozó jogszabályokat a DE Kancellária Adatbiztonsági Központ fórumán.
21 már
Határtalan tudomány
Farkas Bertalan, az egyetlen magyar űrhajós is köszöntötte – virtuálisan - a IV. Nemzetközi Interdiszciplináris Konferencia résztvevőit. A csütörtöki tanácskozáson tehetséges fiatalok mutatták be legfrissebb, a hagyományos kereteken átívelő tudományos eredményeiket.
20 már
Értelem és érzelem a kutatásban
A tudomány világát befolyásoló emberi tényezőkre és a karrierépítés során felmerülő mentális csapdákra fókuszált a Richter Tudós Klub idei rendezvénye a Debreceni Egyetemen. A magyar gyógyszeripari óriás vezetői gyárlátogatásra is meghívták a debreceni hallgatókat.
19 már
Kínai kapcsolat
Kínai befektetők érdeklődnek a Debreceni Egyetem kutatásfejlesztési programjai iránt.
Állami elismerés egyetemi oktatóknak
A nemzeti ünnep alkalmából a Magyar Érdemrend közép-, lovag- és tisztikeresztjét, Liszt Ferenc-díjat, valamint Batthyány-Strattmann László-díjat vehetett át a Debreceni Egyetem négy professzora és egy adjunktusa.
18 már
Tanulj a GE csúcsmenedzserétől!
A Debreceni Egyetemen tart előadást Lencsés Gergő, a General Electric (GE) globális értéklánc vezetője csütörtökön. A szakember a vállalatok működéséről és jövőjéről is beszél a Műszaki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet meghívására. Hallgatók még jelentkezhetnek.
18 már
Az ország legjobbjai számvitelben a DE hallgatói
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának csapata nyerte az idei Bosnyák János Nemzeti Emlékversenyt. A díjátadón Varga Mihály pénzügyminiszter hangsúlyozta: világszínvonalú a hazai számvitelképzés.