Irány a nagyvilág!
Idén a Debreceni Egyetem ad otthont november 14-16. között az Országos Nemzetközi Koordinátori Találkozónak, ahol a hallgatói, oktatói mobilitás aktuális kérdéseit vitatják meg a felsőoktatási intézmények nemzetközi ügyekkel foglalkozó munkatársai.
Modern labor a gépészmérnököknek
A repülőgép-alkatrészeket tervező és gyártó Diehl Aviation Hungary gépészeti tervező laboratóriumot létesített a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszékén. A laborban a hallgatók a tervezésben alkalmazott legmodernebb technológiákkal ismerkedhetnek meg.
Dolgozói dotáció
Jelentős anyagi támogatásban részesítette több mint 60 megváltozott munkaképességű dolgozóját a Debreceni Egyetem. Az intézmény egyszeri, Erzsébet utalvány plusz kártyára feltöltött 100 ezer forintos anyagi juttatással segítette munkatársait.
Tehetségek fóruma
A Debreceni Egyetem fiataljai is bemutatkoztak kedden a TALENTn Tehetségfórum előadásán. A program egy országos sorozat eseménye volt, amelynek a Főépület Aulája adott otthont.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Ülésezett a Szenátus
A tanácskozáson Bács Zoltán kancellár cáfolta azokat a sajtóhíreket, miszerint a debreceni felsőoktatási intézményben is a Corvinus Egyetem új működési modelljét vezetnék be. Ismét szó volt a BMW-gyárról és a térség gazdaságfejlesztési programjáról is.
A bibliotékától a világhálóig
Hetvenötödik születésnapja alkalmából ünnepi tudományos üléssel köszöntötték Bényei Miklós címzetes egyetemi tanárt pénteken az Informatikai Karon. A rendezvény a Magyar Tudomány Ünnepe 2018 országos programsorozatának része volt.
A tudomány mindenkié?
A tudományos eredmények nyílt hozzáférésének kérdései állnak a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) hétfőn kezdődött kétnapos programjának középpontjában.
Chillout on UD
A legszebb őszi mozi, amit neked is látnod kell! Debreceni Egyetem – nem lehet nem szeretni!
Geográfusok országos találkozója
A földrajztudomány legfrissebb kutatási eredményeiről és a közoktatás kérdéseiről tanácskoznak a Magyar Földrajzi Konferencián. A Debreceni Egyetemen pénteken kezdődött, háromnapos rendezvényen téma az is, hogyan lehetne javítani a földrajztanítás színvonalán.