Látogatócsúcs volt a DExpón!
Minden eddigi rekordot megdöntött az idei DExpo. A Debreceni Egyetem középiskolásoknak rendezett nyílt napjain 5410 reménybeli hallgató ismerkedett az intézmény kínálatával.
Négyszeres boldogság
Harminc év után újra négyes ikrek születtek november 24-én a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján. A babákat 12 fős orvoscsoport segítette a világra.
Miniszterelnökök találkozója az egyetemen
A magyar és az ukrán kormányfő részvételével rendeztek üzleti fórumot a Debreceni Egyetemen. Az kétoldalú szakmai találkozón az intézmény innovációs gyógyszeripari klasztere is bemutatkozott.
Közvetlen kapcsolat Debrecen és Eperjes között
Több mint huszonöt évre visszanyúló szakmai kapcsolat alapozta meg, hogy az Eperjesi Egyetem rektorát, Kónya Pétert díszdoktorrá avatja a Debreceni Egyetem.
Roma tehetséggondozás az egyetemen
Világlétra címmel indított újabb nagyszabású, a roma hallgatók társadalmi felzárkózását segítő tehetséggondozó programot a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kara.
Fogyasztói hatalomátvétel
Netnográfia, közösségi ötletbörze, szemkamerás vizsgálatok – új marketing módszerek a Debreceni Egyetem szakembereitől, akik már tudják, hogy szívesebben vásárol a fogyasztó, ha részt vesz a termékfejlesztésben.
Új fejezet a biotechnológiában
Az egészség-, az élelmiszeripar, a mezőgazdaság és az orvostudomány is hasznosítja azokat a kutatási eredményeket, melyeket a Debreceni Egyetem biotechnológiával foglalkozó kutatócsoportjai értek el.
Természettudományos toborzás
iTT Kutathatsz – ezzel a címmel tartott természettudományos és mérnöki fesztivált leendő hallgatóinak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Több száz diák vett részt a rendezvényen.
DExpo – mindenben telitalálat!
Színes forgataggá, valódi expóvá változott a Debreceni Egyetem Főépülete, amelynek homlokzatán hatalmas molinó hirdeti: két napig minden a középiskolásokról szól az intézményben.
A jövő megoldásai
A Debreceni Egyetem hosszútávú energetikai stratégiáját és a pályázati források elérését segítő együttműködési megállapodást írtak alá az Innova Észak-Alföld Regionális Innovációs Ügynökség információs napján.