Egyetemi biológust díjaztak
Az Év Ifjú Viselkedéskutatója címet nyerte el Fülöp Attila, a Debreceni Egyetem TTK Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék tudományos segédmunkatársa. A kutató az Egyetem téri campuson élő mezei verebek szociális viselkedését kutatja.
Az MTA új doktorait köszöntötték
Kiemelkedő tudományos kutatói munkásságukért 73-an, köztük a Debreceni Egyetem öt oktatója vehette át az MTA doktora cím megszerzését tanúsító oklevelet december 5-én a Magyar Tudományos Akadémia Székházának Dísztermében.
A jövő sportja – a jövő hallgatói
A sporttudomány és a -gazdaság világába kalauzolta a középiskolásokat a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara az idei jubileumi Ihrig Károly Tanulmányi Versenyén. A döntős csapatok az e-sportban rejlő lehetőségekre mutattak rá pályamunkáikban.
Mikulás-nap az egyetemen
Idén sem felejtkezett el a Debreceni Egyetemről és az itt dolgozók gyermekeiről a Mikulás, aki december 6-án a Főépület Aulájában látogatta meg a legfiatalabb egyetemi polgárokat.
Zöld út a járműipari fejlesztéseknek
Megkezdődhet a Debreceni Egyetem járműipari képzéseihez kapcsolódó infrastrukturális fejlesztések előkészítése. A program keretében megújul a Műszaki, illetve a Természettudományi és Technológiai Kar épülete, valamint egy új járműipari laboratóriumot is kialakítanak.
Versenyprogram az informatikusoknál
A térség legjobb fiatal programozói mérték össze tudásukat vasárnap a Debreceni Egyetemen. Rekordlétszámú, összesen 69 – köztük 32 középiskolai – csapat vett részt az Informatikai Kar Regionális Programozói Csapatversenyén.
Fiatal kutatók tanácskoztak
A Debreceni Egyetem huszonnégy ifjú tudósa mutatta be kutatási eredményeit a Hatvani István Szakkollégium Őszi Tudományos Hallgatói Konferenciáján, melyet december 6-án, pénteken rendeztek a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában.
A tudomány fiatal csillagai
Negyven év alatti biológus kutatóknak szerveztek előadóülést a Debreceni Egyetem Biológiai és Ökológiai Intézetének tanszékei a frissen alakult Fiatal Kutatók Akadémiájával közösen a Debreceni Akadémiai Bizottság székházában.
A legzöldebb egyetemek között
Több mint 150 helyet lépett előre a UI GreenMetric World University Rankings rangsorában a Debreceni Egyetem. Az intézmény a 202. helyen áll az egyetemek fenntarthatóságát vizsgáló nemzetközi ranglistán, melyet az Universitas Indonesia készített.
Kezdődnek a téli diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói, amelyeken 9 kar csaknem 1700 végzőse veheti át oklevelét.