RUR 2019 – újra a legjobbak között
Műszaki tudományterületen egyetlen magyar intézményként, a természettudományi területen pedig 45 helyezést javítva szerepel a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) 2019-es felsőoktatási világrangsorban. A listát hétfőn hozták nyilvánosságra.
Az innováció szolgálatában
A Debreceni Egyetem élen jár a tudásvagyonnal való gazdálkodásban - mondta a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke a Területi Innovációs Platformról tartott programindító tájékoztatón Budapesten. Az eseményen Szilvássy Zoltán rektor mutatta be a DE egyedi innovációs rendszerét.
Debreceni Egyetem nyelvvizsga-projekt 2020
Ingyenes nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamokat indít a Debreceni Egyetem angol nyelvből a leendő hallgatóinak. Azok számára, akik a tanfolyamon részt vesznek, eredményesen nyelvvizsgáznak és a kijelölt szakokon a DE-n tanulnak tovább, nem kerül pénzbe a nyelvtudás fejlesztése.
Alternatív Nap Karcagon
Saját nemesítésű alternatív növényfajtáit, valamint talajkondicionálási kutatásainak eredményeit mutatta be gazdálkodóknak a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézete csütörtökön. A speciális fajták és talajjavító módszerek megoldást jelentenek a Közép-Tisza-menti térség számára.
Növényvédelemmel az emberiségért
Az új károsítók, a precíziós növényvédelem és a technikai újítások is előtérbe kerülnek idén a Tiszántúli Növényvédelmi Fórumon. A Debreceni Egyetem Növényvédelmi Intézete már 24. alkalommal rendezi meg konferenciáját, idén az élelmezési világnapra koncentrálva.
Digitális katonákról a szakkolisoknak
Ember és gép szimbiózisáról, valamint a legkorszerűbb hadiipari innovációkról volt szó a Hatvani István Szakkollégium hadtudományi kérdésekkel foglalkozó kurzusán. Szerdán Porkoláb Imre ezredes, a GTK címzetes egyetemi tanára tartott előadást.
Egyetemi oktató a városvezetésben
Puskás István, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Olasz Tanszékének egyetemi docense kultúráért felelős alpolgármesterként fog dolgozni Debrecen kultúrdiplomáciájának erősítésén. Az új debreceni városvezetést Papp László polgármester mutatta be csütörtökön.
Élen a mérnöki képzésekben
A legjobb magyar felsőoktatási intézmények között van a Debreceni Egyetem a Times Higher Education legfrissebb tudományterületi ranglistáján. A DE – a BME-vel együtt – a 601-800-as kategóriában szerepel az Engineering & Technology rangsorban.
A biotechnológia titkairól
Piros biotechnológia – áttörés a gyógyászatban címmel tartott előadást Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. Biotechnológiai Üzletág igazgatóhelyettese a Természettudományi és Technológiai Karon. A szakember kiemelte a K+F, az egyetemi vizsgálatok, a spinoff-cégek szerepét a területen.
Az ókor aktualitásai napjainkban
Rangos hazai és határon túli szakemberek részvételével hosszú idő után újra megrendezi a tudományterület legújabb kutatási eredményeit bemutató nemzetközi kerekasztal-konferenciáját a Bölcsészettudományi Kar Klasszika filológiai és Ókortörténeti Tanszéke.