Fotogrammetria gyakorlat

Kódja: TTGML7020
Követelmény: Gyakorlati jegy
Tantárgyfelelős oktató: Dr. Szabó Gergely, egyetemi adjunktus

A kurzus célja a fotogrammetria alapvető gyakorlati ismereteinek elsajátítása. Témakörök: a klasszikus légifotózás gyakorlata; analóg légifotók elemzése; adatnyerés légifotóból – kvantitatív adatgyűjtés; adatnyerés légifotóból – kvalitatív adatgyűjtés; egyképes fotogrammetria - kamarafelvételek ortorektifikációja; kétképes (sztereo) fotogrammetria – vizuális és digitális kiértékelés kamarafelvételek alapján; sokképes fotogrammetria – kis formátumú digitális felvételek feldolgozása, ortofotók fajtái; tárgyfotogrammetria; épületfotogrammetria; felszínmodellek generálása és paraméterezése; DEM-ek gyakorlati felhasználása.

Kötelező olvasmány:

• Szatmári József – Geoinformatika alapjai. Fotogrammetria. SZTE.
  • Tikász E. – Krauter – Ugrin: A digitális térkép geometriai alapjai.