Műszaki informatika gyakorlat

Kódja: TTGML7013
Követelmény: Gyakorlati jegy
Tantárgyfelelős oktató: Dr. Négyesi Gábor, egyetemi adjunktus

Hallgatói előadások keretében tárgyalt technológiák: BigData, Felhő és Cloudcomputing, Okos-eszközök (nem Okostelefonok), CISCO, Vonalkódok-QR kódok, Web 2.0 és GIS kapcsolata, 3D nyomtatás, Mobil távközlési technológiák, Mobil fizetési technológiák, VR eszközök. Virtuális gépek használata, Operációs Rendszerek telepítése (Windows Server, Linux disztribúciók). FTP kapcsolat létrehozása. Mobilprogramozási alapismeretek.

• Végh, J. 2013. Hálózati architektúrák és protokollok (előadási segédlet). DEIK, Debrecen
  • Lencse, G. 2008. Számítógép hálózatok. Universitas, Győr.
  • Ekler, P., Fehér, M., Forstner, B., Kelényi, I. 2012. Android-alapú szoftverfejlesztés. Az Android rendszer programozásának bemutatása. SZAK Kiadó, Budapest.
  • Tanembaum, A.S. – Wetherall, D.J. 2013. Számítógép-hálózatok. Panem, Budapest.