Alkalmazott geomatematika, modellezés, szimuláció

• magyarul: Alkalmazott geomatematika, modellezés, szimuláció
  • angolul:

Kódja: TTGMG5501
Követelmény: Gyakorlati jegy
Tantárgyfelelős oktató: Dr. Szegedi Sándor

A kurzus célja,hogy a hallgatók megismerjék azon geomatematikai elemzési és értékelési módszereket, amelyeket a geográfiában használnak. A kurzus tartalma, témakörei: bevezető, online adatbázisok kezelése, adatok értelmezése, közös mértékegységre való átalakítás, hibás adatok kiszűrése, függvények alkalmazása, függvénytípusok, adatok grafikus megjelenítése: diagramtípusok, ezek optimalizálása, hisztogram, sugárdiagramok, korreláció és regressziós analízis, napsugárzás intenzitásának modellezése.

• Dévényi Dezső - Gulyás Ottó (1988): Matematikai statisztikai módszerek a meteorológiában. Tankönyvkiadó, Budapest
  • Dobosi Zoltán – Felméry László (1971): Klimatológia. Tankönyvkiadó, Budapest.
  • Köves Pál – Párniczky Gábor (1975): Általános statisztika. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, Budapest.