Hiperspektrális távérzékelés

Kódja: TTGME7045
Követelmény: Kollokvium
Tantárgyfelelős oktató: Dr. Burai Péter, tudományos főmunkatárs

A hiperspektrális távérzékelés tárgy a légi- és földközeli hiperspektrális adatok gyűjtése, információnyerés és adatfeldolgozás témaköreivel foglalkozik. A hallgatók különböző forrásból, a földközeli technológiától a műholdas távérzékelésig származó hiperspektrális adattípusokat ismerhetnek meg. A gyakorlati kurzusokon lehetőség nyílik a hiperspektrális felvételek előfeldolgozására alkalmazott különböző módszerek megismerésével elsősorban a geometriai- és atmoszférikus korrekció témakörökben. A nagy méretű adatok feldolgozására különböző információnyerési technológiák alkalmazását ismerhetik meg.

A hallgatók képosztályozás technikák közül a tanítóterületes és a nem tanítóterületes módszerek különböző algoritmusaival és az eredmények kiértékelésének módszertanával ismerkednek meg a gyakorlat órákon.