Projektmenedzsment gyakorlat

Kódja: TTGMG6502
Követelmény: Gyakorlati jegy
Tantárgyfelelős oktató: Dr. Kozma Gábor, egyetemi tanár

A projektfogalom elemeinek összegyűjtése brainstorming technikával. A projektek 4 fázisa. Különböző definiálási fázisok. A projektek csoportosítása. Jövedelem és tőkeprojektek. Projekttervezési ciklusok, modellek. A projekt szervezeti kultúrája. Folyamat szereplői, közreműködői. Projektmenedzser. Projekt-team tagjainak kiválasztása: készség-szaktudás adatbázis használata. A projektfolyamat elemei: a céltervezés. A projektfolyamat fázisai: a koncepciótervezés. A projektfolyamat részei: a kiviteli tervezés. Projektdokumentáció formái, a megvalósíthatósági tanulmány. A projektek hatékonysági mérőszámai. A finanszírozás forrásai, folyamata, módjai. A projekt költségvetése. Monitoring.

• Verzuh, E. (2006) Projekt-menedzsment. HVG-Kiadó, Budapest
  • Görög, M. (1999) Általános Projektmenedzsment, Aula Kiadó, Budapest