Terepgyakorlat II.

A tantárgy neve:

  • magyarul: Terepgyakorlat II.
  • angolul: Field trip II.

Kódja: TTGBG7502
Szemeszter: 5. félév
Felelős oktatási egység: Debreceni Egyetem, TTK, Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszék
Kötelező előtanulmány neve: -
Kódja: -
Követelmény: Gyakorlati jegy
Kredit: 2
Oktatás nyelve: magyar
Tantárgyfelelős oktató: Dr. Molnár Ernő, egyetemi adjunktus

típus heti óraszámok
előadás gyakorlat labor
nappali x heti 0 heti 0 heti 0
levelező   féléves   féléves   féléves  

A kurzus célja, hogy a hallgatók a választott specializációjuknak megfelelő gyakorlati tapasztalatokhoz jussanak terepi környezetben. A terepgyakorlaton a geoinformatikusok, táj- és környezetföldrajzosok, terület- és településfejlesztők, illetve turizmus specializációs hallgatók – a számukra kiadott feladatokon dolgozva – megismerkednek a terepi információgyűjtés és -feldolgozás szakterületük szempontjából releváns módszereivel. Fontos cél, hogy az elvégzendő vizsgálatok akár tágabb kutatási keretekbe ágyazódva, szakmai szempontból is értékelhető eredményeket produkáljanak.

A kurzus tartalma, témakörei

Specializációtól, illetve az adott évben aktuálisan elvégzendő feladatoktól függő tematika. A geoinformatikus, illetve táj- és környezetföldrajzi specializációt végző hallgatók jellemzően terepi méréseket, mintavételeket végeznek, a felvett adatokat és begyűjtött anyagokat részben önállóan dolgozzák fel. A terület- és településfejlesztő, valamint turizmus specializációt végző hallgatók társadalomföldrajzi-területfejlesztési adatbázisokat használnak, terepi kutatás keretében kérdőíveznek és / vagy interjúkat készítenek, az összegyűjtött információkat részben önállóan dolgozzák fel.

Értékelés

A terepgyakorlatokon a részvétel kötelező, a gyakorlati jegy megadása a terepi munkáról készült jegyzőkönyv és / vagy a terepgyakorlat időtartama alatt elvégzett vizsgálatok alapján készített dolgozat értékelésével történik.

Legutóbbi frissítés: 2023. 06. 08. 11:24