Adatbázis-kezelés gyakorlat

Kódja: TTGML7009
Követelmény: Gyakorlati jegy
Tantárgyfelelős oktató: Dr. Balázs Boglárka, egyetemi adjunktus

Az Adatbázis kezelés elméleti hátterének áttekintése. Az SQL strukturált lekérdezőnyelv főbb funkciói. Az SQL Developer környezet beállítása. DDL utasítások. DDL utasítások. Adattáblák létrehozása. Megszorítások hozzáadása. Adattáblák oszlopainak módosítása, törlése, átnevezése. DML utasítások. Oszlopok és értékek beszúrása, adat-feltöltés kötegelt módszerrel. Egyszerű és egytáblás lekérdezések. Függvények alkalmazása. Csoportosított adatok megjelenítése sorhalmaz függvények használatával. Adattáblák összekapcsolása. Egymásba ágyazott lekérdezések. DCL utasítások. Jogosultságkezelés.

• Bódi, B. 2003. Az SQL példákon keresztül: kezdőknek és haladóknak. Jedlik Oktatási Stúdió, Budapest.
  • Katona, E. 2013. Adatbázisok (Előadási jegyzet, BSc). Szegedi Tudományegyetem Informatikai Tanszékcsoport 88p.
  • Kende, M. – Kotsis, D. – Nagy, I. 2002. Adatbázis-kezelés az Oracle-rendszerben. Panem, Budapest
  • Szabó, B. 2013. Adatbázis fejlesztés és üzemeltetés I. (Médiainformatikai Kiadványok). Eszterházy Károly Főiskola, Eger.
  • Varga, I. 2004. Adatbázis-kezelő rendszerek elméleti alapjai. Scientia Kiadó, Kolozsvár