Ünnepélyes keretek között fogadta a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara az ötven, hatvan és hatvanöt éve végzett hallgatóit. A díszoklevél-átadón több mint százan vették át diplomájukat. A jubilánsok mellett a kar oktatóinak, kutatóinak kiemelkedő szakmai munkáját is díjazták.

Negyvenöt, köztük informatikai, műszaki, természettudományi, agrár- és gazdaságtudományi mesterképzéssel, valamint egy alapképzéssel várja a jelentkezőket a nemrég indult keresztféléves felvételi eljárásban a Debreceni Egyetem. Most is van újdonság a februárban induló képzések listáján, a felvételizők az építőmérnöki alapszak mellett első alkalommal választhatják a pénzügy mesterszakot állami ösztöndíjas finanszírozási formában.

Egyetlen magyar intézményként az Egy övezet – egy út kezdeményezés partneregyetemi hálózata, a University Network For Research Collaboration tagja lett a Debreceni Egyetem. A fenntartható fejlődés globális előmozdítását célzó, világszerte immár 11 ország 15 intézményét tömörítő hálózat idei elnöki fórumát és konferenciáját Chongqing-ban tartották, a tagságot igazoló plakettet ott vette át Pető Károly rektorhelyettes.

Munka- és tűzvédelemmel, környezet-egészségüggyel és környezetirányítással foglalkozó Környezet, Egészség, Biztonság (EHS) Nemzetközi Szimpóziumot rendezett a Debreceni Egyetem Műszaki Kara csütörtökön és pénteken. A rendezvényen a kar környezetmérnök szakos és EHS-szakmérnök hallgatói, oktatói, illetve a témakörök szakemberei vettek részt, összesen több mint 120-an.

Kis Szabolcs, a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar korábbi hallgatója, a DE Juhász-Nagy Pál Doktori Iskola első évfolyamos PhD-hallgatója, a HUN-REN–DE Természetvédelmi Biológiai Kutatócsoport tudományos segédmunkatársa nyerte el a Kitaibelia botanikai-természetvédelmi folyóirat kiváló közleménye díjat, melyet ünnepélyes keretek között vehetett át Kun Ferenctől, a Természettudományi és Technológiai Kar dékánjától, a lap felelős kiadójától.

A technikával, a műszaki tudományokkal és az informatikával kapcsolatos szakmák világával ismerkedtek azok a lányok, akik csütörtökön ellátogattak a TechCsajok pályaorientációs napra a Hallba. A rendezvényen a Debreceni Egyetem Műszaki Kara partnerrendezőként és kiállítóként képviseltette magát, számos lányoknak is ajánlott képzésüket népszerűsítették és interaktív, játékos bemutatókkal várták az érdeklődőket.

Állásajánlatok, vállalati ösztöndíjak, szakmai gyakorlati lehetőségek és karriertanácsadás is várta a látogatókat a Debreceni Egyetem szerdai Állásbörzéjén. Az őszi rendezvényen negyvenöt kiállító fogadta az érdeklődőket a Főépületben.

Future of Finance 2024 címmel tartott szakmai rendezvényt kedden a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, együttműködve a PwC Magyarországgal. Az eseményen a felek egy keretmegállapodást is aláírtak, illetve a PwC bejelentette: kiválósági ösztöndíjat alapít a GTK-n kiemelkedő tanulmányi eredményeket elért hallgatók elismerésére.

Stratégiai partnerségre lépett a Debreceni Egyetem és a CATL magyarországi leányvállalata. Az együttműködés több szakterületet ölel fel, beleértve az informatikai, mérnöki és természettudományokat, illetve kutatás-fejlesztési, oktatási, tudományos és ipari tárgyköröket. A kooperáció révén az egyetem a vállalati igényeknek megfelelő mérnökképzés fejlesztése terén léphet előre, míg a CATL Debrecen számára a magyarországi szakember-utánpótlás erősítésében jelent mérföldkövet.

Sikerrel szerepelt a Debreceni Egyetem (DE) a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Tudományos Mecenatúra pályázatán. Az intézmény nyertesei összesen több mint 236 millió forintos támogatáshoz jutottak különböző tudományos projektek megvalósítására.