Megkezdődtek a karbantartási és parkgondozási munkálatok a június elejétől a Debreceni Egyetem vagyonkezelésébe került parkban. A diplomaosztókra beindították a szökőkutat is, amelynek korszerűsítése már nem halogatható tovább. Debrecen emblematikus terének a következő években tervezett felújításáról, átalakításáról online kérdőíven mondhatták el a lakosok a véleményüket.